B-poikien SM karsintoja kohti
Eräpäivään
mennessä ilmoittautui 51 joukkuetta.
B-pojat valtakunnansarjat
Alla olevien
päivämäärien mukaan edetään kohti esikarsintaa.
25.5. Karsintojen sarjajärjestelmä julkaistaan
SM -karsintavaihe
29.5. Karsintojen
lohkojaot julkaistaan
31.5. Karsintojen
turnaushaku päättyy
1.6. Karsintojen
pelipaikat päätetään
2.6. Karsintojen
pelipaikat julkaistaan
B-poikien_esikarsinnat_lohkojako_ja_karsintaturnausten_pelipaikat.pdf
4.6. Karsintojen
otteluohjelma julkaistaan
B-poikien_esikarsinnan_otteluohjelma_2020-2021.pdf
Näistä esikarsinta
vaiheen jättää väliin 12 joukkuetta. Niille on tällöin
vähintään I-divisioonan paikka varma.
Pisteillä SM karsintaa pääsivät B-poikien valtakunnalliseen SM-karsintaan ovat oikeutettuja kauden 2019-20 B- ja C1-poikien ranking-pisteiden perusteella EräViikingit, Esport Oilers, Classic, TPS, LASB edustus, OLS, Westend Indians, Steelers, SBS Masku, SPV, PSS, ja Hawks
Seura |
PB |
PC |
Yht. |
|
1 EräViikingit |
24 |
22 |
46 |
|
2 Oilers |
23 |
21 |
44 |
|
3 Classic |
21 |
23 |
44 |
|
4 TPS |
22 |
17 |
39 |
|
5 LASB ed |
19 |
18 |
37 |
|
6 OLS |
20 |
16 |
36 |
|
7 Indians |
10 |
30 |
30 |
|
8 Steelers |
13 |
15 |
28 |
|
9 SBS Masku |
0 |
24 |
24 |
Yhteisjoukkue SBS Masku/SBS Wirmo |
10 SPV |
12 |
8 |
20 |
|
11 PSS |
0 |
19 |
19 |
|
12 Hawks |
18 |
0 |
18 |
|
Kaikkien joukkueiden
piti kuitenkin ilmoittautua liiton sivuston kautta tulevalle
kaudelle.
SM esikarsinnat
alkavat 22.-23.8.2020, johon osallistuu 39 joukkuetta. Näistä
joukkueista muodostetaan ilmeisesti 10 lohkoa.
Kaikki
ilmoittautuneet joukkueet
B-Akatemia TPS
BLACKBIRDS B-pojat
BlueCollars
CLASSIC B-pojat
ERÄVIIKINGIT
B-pojat
FBC TURKU B-POJAT 1
FBT KARHUT UNITED
B-juniorit POJAT
GRIFK B-pojat NG
HAPPEE 04 POJAT
HAPPEE B-POJAT
HAWKS 03 POJAT
INDIANS B-pojat
JOSBA JUNIORIT
B-juniorit
KALANNIN PALLO 65 04
POJAT
Kempele Wild Duckz
04 Pojat
KOOVEE B-juniorit
POJAT
LASB EDUSTUS B-POJAT
LEMPÄÄLÄN KISA
B-pojat
LOVIISAN TOR B-pojat
M-TEAM B-pojat
M-TEAM B-pojat 2
MERIKOSKI SBT 03
POJAT
MERIKOSKI SBT
B-juniorit POJAT
NIBACOS B-POJAT
NOKIAN KRP B-Pojat
NST-LAPPEENRANTA
B-juniorit POJAT
O2-JYVÄSKYLÄ
B-juniorit POJAT 1
O2-JYVÄSKYLÄ
B-juniorit POJAT 2
OILERS B-pojat NG
OULUN FLOORBALL CLUB
B Musta
OULUN FLOORBALL CLUB
B Vihreä
OULUN LUISTINSEURA
04 POJAT
PIRKKALAN PIRKAT 04
Blue POJAT
PSS 04 POJAT
PÄIJÄT-HÄMEEN
SALIBANDYSEURA B-juniorit
RAUMAN SALBA 04
sininen POJAT
SALIBANDY CLUB
CLASSIC B-juniorit 04
SALIBANDYSEURA VAASA
04 POJAT
SALIBANDYSEURA
WELHOT B-juniorit B Akatemia POJAT
SBS WIRMO/SBS MASKU
B-POJAT
SC RYIJY B-juniorit
B-pojat Helsinki United POJAT
SCH 04 POJAT BLACK
SEINÄJOEN
PELIVELJET B-juniorit edustus POJAT
STEELERS HÄMEENLINNA
04-POJAT 1
SUDET SALIBANDY 03
Punainen POJAT
TIIKERIT B-pojat
TPS SALIBANDY B
POJAT
URHEILUSEURA HATSINA
B-pojat
URHEILUSEURA IMATRAN
VOIMA 03 POJAT
YLÖJÄRVEN PALLO
YPA 04 POJAT
ÅIF B-pojat
SM karsinta pelataan
kahdessa vaiheessa.
B-poikien
SM-karsinta 1. vaihe 29.-30.8.2020
B-poikien
SM-karsinta 2. vaihe 12.-13.9.2020
Tähän vaiheeseen tulee mukaan 12 joukkuetta, jotka pääsivät pisteillä esikarsinnan ohi ja esikarsinnasta selviyttyy mukaan 12 joukkuetta. Näistä 24:sta joukkueista muodostetaan neljä kuuden joukkueen lohkoa, jotka ratkaisevat SM ja I-divaripaikat.
04.01.2021 20.10 | Kausi puolessa välissä? |
30.12.2020 14.22 | Pelattu 10 vuotta |
02.11.2020 20.19 | Live striimit |