15
MAR
14.00
I-divisioona

SBS Wirmo/Masku - Nibacos   18 - 7

Vehmaa, Liikuntahalli

Kaadetaan Mynämäki

Mynämäen hirmujoukkueen kanssa on kohdattu C2 SM kaudella 2018-19. Silloin pelattiin A-lohkon joukkuetta vastaa Porvoossa ja hävittiin 5-11. Kyseisessä pelissä maalivahtien torjunnat oli kuitenkin Nibacoksen hyväksi 21-28, mutta maalit ratkaisi ja Wirmo/Masku vei voiton pelistä.
Wirmo/Masku sijoittui tuolloin SM sarjassa hopealle häviten ErVille finaalissa.

Kaudella 2019-20 Wirmo/Masku voitti runkosarjan C1 SM sarjassa ja Nibacos voitti I-divarin runkosarjan. Kausi katkesi runkosarjan lopussa, joten mitalit jäi jakamatta kaudella.

Wirmo/Masku joukkueen suurimpia tähtiä on Eloluoto Lauri, Koski Matias ja Hellén Mico viime kaudella.

03 pojissa heillä ei ollut valtakunnallista edustusta sarjoissa. Joukkueessa on tällä hetkellä noin puolet 03 poikia.
Tämän hetkinen sarja tilanne kertoo joukkueen vahvuudesta kaiken oleellisen. Maaliero on plussalla 67. Seitsemässä pelissä on tehty 94 maalia ja päästetty 27. Ainut pistemenetys on tullut jatkoaika voitosta Indiansia vastaan.
Nibacos on tehnyt seitsemässä pelissä 58 maalia ja päästänyt 45.

Peli näkyy ilmaiseksi Wirmon SolidSport kanavalta
Pistepörssin kahdeksan parhaan joukossa on viisi Mynämäeltä ja kolme Nibacoksesta tällä hetkellä.


Nimi

Joukkue

O

M

S

P

+

1.

Eloluoto Lauri

SBS Wirmo / Masku

7

15

8

23

2.

Ylikorpi Vili

Nibacos

7

17

5

22

3.

Hellén Mico

SBS Wirmo / Masku

7

11

10

21

4.

Haikio Henrik

SBS Wirmo / Masku

7

14

6

20

5.

Seppänen Eemeli

Nibacos

7

9

10

19

6.

Haapanala Erno

SBS Wirmo / Masku

7

12

6

18

7.

Hakala Aatos

SBS Wirmo / Masku

7

7

11

18

8.

Salin Luukas

Nibacos

7

6

11

17

9.

Jokisalo Joni

Pirkat

7

9

6

15

10.

Laurila Nooa

SBS Wirmo / Masku

7

2

12

14

11.

Roimela Setti

Indians

4

10

3

13

12.

Kinnari Hugo

Indians

4

6

6

12

13.

Koski Matias

SBS Wirmo / Masku

7

5

7

12

14.

Laiho Leevi

Pirkat

7

7

4

11

15.

Isolauri Eemil

SBS Wirmo / Masku

4

7

3

10


Päivä

Aika

Koti

Vieras

Tulos

10.10.2020

17:00

SBS Wirmo / Masku

-

Pirkat

14-2

Seuranta

11.10.2020

11:00

SBS Wirmo / Masku

-

Sudet SB

20-3

Seuranta

18.10.2020

15:00

SBS Wirmo / Masku

-

Indians

10-9 JA

Seuranta

23.10.2020

19:30

SBS Wirmo / Masku

-

Hawks

15-0

Seuranta

31.10.2020

12:00

Josba

-

SBS Wirmo / Masku

3-11

Seuranta

01.11.2020

12:00

Happee II

-

SBS Wirmo / Masku

6-13

Seuranta

07.11.2020

18:30

PSS

-

SBS Wirmo / Masku

4-11

Seuranta


Päivä

Aika

Koti

Vieras

Tulos

03.10.2020

17:00

PSS

-

Nibacos

6-12

Seuranta

04.10.2020

15:30

M-Team II

-

Nibacos

9-13

Seuranta

09.10.2020

19:00

Nibacos

-

SPV

5-7

Seuranta

31.10.2020

15:00

Nibacos

-

ÅIF

6-5 JA

Seuranta

01.11.2020

15:00

Nibacos

-

Hawks

7-6 JA

Seuranta

07.11.2020

13:30

Nibacos

-

Happee II

7-2

Seuranta

08.11.2020

14:00

Nibacos

-

Josba

8-10

Seuranta

Tilastot
SBS Wirmo/Masku

18 - 7

7 - 34 - 27 - 2
2'MaaliSalin Luukas
2'MaalisyöttöSeppänen Eemeli
7'MaaliYlikorpi Vili
7'MaalisyöttöSeppänen Eemeli
12'Jäähy: 2minErkkilä Aleksi
15'MaaliSeppänen Eemeli
33'MaaliBiskop Robert
33'MaalisyöttöLevijoki Kasperi
39'MaaliSalin Luukas
39'MaalisyöttöYlikorpi Vili
44'MaaliYlikorpi Vili
44'MaalisyöttöSeppänen Eemeli
50'MaaliSalin Luukas
50'MaalisyöttöSeppänen Eemeli