Ensimmäiset sopimuspelaajat kiinnitetty tulevalle kaudelle
Julkaistu: 12.04.2016 00.00

Ensimmäiset sopimuspelaajat kiinnitetty tulevalle kaudelle

Nibacoksen valmentaja Jukka Kinnunen ei peitellyt tyytyväisyyttään kun ensimmäiset pelaajasopimukset allekirjoitettiin Kampushallilla maanantai iltana. Viime kaudela hyviä otteita esittänyt kolmikko Henrik Huhtala, Janne Tiilikainen ja Tuomas Kinnunen jatkavat miesten edustusjoukkueessa myös ensi kaudella.

- Hyviä, fyysisiä ja taitavia pelaajia joista on hyvä lähteä uutta joukkuetta kasaamaan toteaa Jukka Kinnunen.

Tuomas "Tumppi" Kinnunen oli runkosarjassa Nibacoksen pistepörssin kakkonen tehoilla 17+12 ja Henrik Huhtala kuudes tehoilla 8+11. Puolustuksen tukipilari Janne Tiilikainen tuli joukkueeseen kesken kauden pelaten 9 runkosarjaottelu tehoilla 4+3.
Helppo valinta toteavat miehet lähes yhteen ääneen. Hyvä fiilis jäi viime kaudesta, hienot ottelutapahtumat, laadukkaat treenit niin mikäs täällä on jatkaessaan toteaa Tuomas Kinnunen. Lisää sopimusuutisia tulossa lähiaikoina.

Nibacos Kokkola ry               

Torikatu 21-23, 67100 Kokkola

Puh. 050 476 9022
toimisto@nibacos.fi


Toimisto avoinna kesällä 2025:

Keskiviikkoisin ja torstaisin klo 8-16 sekä perjantaisin klo 8-12.

Toimisto suljettu 30.6-25.7.2025


-SALIBANDYÄ SUURELLA SYDÄMELLÄ-