Palkitut kaudella 2017-2018
17.5.2018 14:18 Uutisointi / Pääsivusto

Nibacos palkittavat 2017-18

F-tytöt (09-10)

F-tyttöjuniori: Janina Porkola

Taistelija: Emma Kangasvieri

Joukkuepelaaja: Eeva Koivisto

Puolustaja: Vanessa Nisula

Hyökkääjä: Aada Nissi

Kaikkien kaveri: Helka Kangas

Kehittynein pelaaja: Nelli Heikkilä

Harjoittelija: Pinja Somero


E-tytöt (07-08)

E-tyttöjuniori: Alexandra Lahti

Kauden harjoittelija: Kiira Purontaka

Kauden sisupussi: Tiiu Paloaho

Kauden kehittyjä: Ella Honkala

Kauden ilopilleri: Annika Thylin


D-tytöt (05-06)

D-tyttöjuniori: Saimi Koivisto

Tunnollinen harjoittelija: Iida Leskinen

Joukkuepelaaja: Helga Koljonen

Tsemppari: Elina Ojala

Turnauksen onnistuja: Erika Moilanen


G-pojat (10)

G-poikajuniori: Tiitus Vertanen


F-2 pojat (09)

F-2 poikajuniori: Viljami Laurila


F-1 pojat (08)

F-1 poikajuniori: Oliver Nissilä

Vuoden harjoittelija: Aatu Petäjävuori

Vuoden kehittyjä: Erik Aho

Vuoden tsemppari: Sampo Kallio


E-2 pojat (07)

E-2 poikajuniori: Aatu Järvelä

Vuoden tehopelaaja: Peetu Purontaka

Vuoden kehittyjä: Veeti Hietaharju

Vuoden tsemppari: Niko Jakku

Vuoden harjoittelija: Oliver Salomäki


E-1 pojat (06)

E-1 poikajuniori: Teemu Peltokangas


D-2 pojat (05)

D-2 poikajuniori: Nante Korkatti

Vuoden tehopelaaja: Lenni Saren

Vuoden tsemppari: Elmeri Lassila

Vuoden kehittyjä: Kaspian Kauko


D-1 pojat (04)

D-1 poikajuniori: Vili Ylikorpi

Vuoden harjoittelija: Ida Kattilakoski, Ossi Honkala

Vuoden tsemppari: Miska Honkaniemi, Jere Sulkakoski

Vuoden joukkuepelaaja: Oskari Keiski, Johan Tissarinen

Vuoden kehittyjä: Viljami Lahnalampi, Niko Mattila


C-2 pojat (03)

C-2 poikajuniori: Eino Kivelä

Kehittynein pelaaja: Arttu Oikari, Aapo Talonen, Julius Rainosalo

Tehopelaaja: Joona Kallio, Aleksi Erkkilä, Atte Haapala

Taistelija: Eino Kivelä, Jimi Uusisalo, Vili-Ilmari Hyyppä

Luottopelaaja: Robert Biskop, Christoffer Thylin, Arno Ojala

Joukkuepelaaja: Veeti Tuukkanen, Janne Sillanpää, Kimi Hämäläinen

Pommittaja: Jere Ahonen, Santeri Ulvi

Positiivinen pelaaja: Timi Tanskanen, Jarno Puikko

Valmentajan valinta: Arttu Oikari


C-1 pojat (02)

C-1 poikajuniori: Niklas Honkaniemi

Vuoden herrasmies: Konsta Harju

Vuoden taistelija: Sasu Porko

Vuoden aktiivisin: Miro Piilola


B-pojat (01-00)

B-poikajuniori: Arttu Harju

Vuoden kehittyjä: Joel Göös

Vuoden joukkuepelaaja: Leevi Pulkkinen

Vuoden harjoittelija: Antti Laakkonen


A-pojat (99-97)

A-poikajuniori: Oskari Kauppila


Seuran valinnat

Vuoden valmentaja: Jussi Nissilä

Vuoden juniorimaalivahti: Sampo Laakkonen

Vuoden tyttöjuniori: Ida Kattilakoski

Vuoden poikajuniori: Juuso Kortetmaa

Nibacos -lautanen: Juha Nurmela


   
Lisää uutisia
Nibacos Kokkola
«  Heinäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kysely
Kategoriat