Pelattu 10 vuotta
B-pojatJulkaistu: 30.12.2020 14.22

Pelattu 10 vuotta

Salibandy on laji joka vie mennessään, kun siihen jonkin kontaktin saa joskus.
Pallojen liike pelaajien joukossa on vauhdikasta ja silmiä hivelevää taidetta. Se syke joka on aistittavissa pelaajista ja katsomon puoleltakin vie lajia eteenpäin.

Monien talkootuntien ja kentillä vietettyjen tuntien jälkeen on hyvä katsoa mitä on 10 vuoden aikana tapahtunut Nibacos 04 poikien kanssa.
Tienpäällä on kuljettu kilometrejä isoja määriä. Henkilöautoilla aina vuoteen 2018 keväälle. Kun aloitettiin SM sarja, niin silloin siirryttiin linja-auton käyttöön.
Vanhempien työnpanos on yksi kivijalka toiminnalle monella tapaa joukkueen taustalla.

Tämä kooste alkaa vuodesta 2010, jolloin alkoi 04 poikien harjoitukset ja ura kohti aikuisuutta salibandy kentältä.
Kuka olisi uskonut alkuaikoina, että pelaajarunko pysyy näin kauan kasassa. Alussa aloitettiin 5-7 vuotiaiden kanssa harjoitukset ja useamman valmentajan kanssa sekä samoin vanhemmat on pysyneet hienosti mukana toiminnassa alusta alkaen tähän saakka.
Tänä vuonna 2020 syksyllä alkoi joukkueen kausi I-divisioonassa B-pojissa ja täten kolmas peräkkäinen kausi valtakunnallista sarjaa.

2010-2011
Vuonna 2010 alkoi syksyllä poikien salibandy harjoitukset Hollihaassa. Tuolloin ikäluokat oli 03-04.
Lapsia oli paljon ja vilskettä oli moneen suuntaan harjoituksissa.
Ensimmäinen ”turnaus” pelattiin vuoden 2011 tammikuussa Nyykaapissa ja iloiset lapset juoksivat pallon perässä ja tekivät maaleja suurella riemulla. Yksi muisto tuolta ajalta on, kun vastustaja teki puhtaan oman maalin ja sitäkin tuuletettiin kaikki yhdessä kuin maailmanmestaruutta.
Peliaika oli 12 min/erä ja 1,5min vaihdoilla.

2011-2012 (F2)
Vuoden aikana treenattiin kahdesti viikossa ja turnauksia oli lähiseurojen kanssa. Poikia tuli lisää joukkueeseen. Edelleen mentiin yhdellä joukkueella, kahden ikäluokan voimin (03 ja 04).
Pelaajat saivat omat pelinumerot pelipaitoihin.

2012-2013 (F2)
Tälle vuodelle tehtiin ikäluokille 04 ja 03 omat joukkueet.
Pelejä pelattiin alueen muiden seurojen kanssa erikseen sovittuina ajankohtina.



2013-2014 (F1)
Kaudelle tehtiin joukkueet Sininen ja Valkoinen 04 poikiin. Tällä kaudella alkoi ensimmäistä kertaa liiton aluesarjat. Turnaus muotoisesti pelattiin pelejä eri puolella pohjanmaan aluetta. Otteluiden pöytäkirjat pidettiin paperilla ja toimitsijakortin omaavat saivat täyttää pöytäkirjaa peleissä.



2014-2015 (E2)
Tammikuussa joukkue osallistui Helsingissä HFC turnaukseen. Steelers Musta tiputti Nibacoksen välierissä 1-5. Steelers voitti turnauksen.
Piirisarjassa pelattiin Sinisellä ja Valkoisella joukkueella. Valkoinen eteni ylempään jatkosarjaan ja voitti alueen mestaruuden. Finaalissa Nurmossa kaatui NJ Lions Nurmosta 2-7.
Otteluraportti


2015-2016 (E1)
Ennen kauden alkua saatiin kutsu Mestareiden Cup turnaukseen Turkuun. Sijoitus oli 6 turnauksessa.
Kaudella osallistuttiin 03-piirisarjaan ja 04-piirisarjaan.
Nibacos - Tikkurilan Tiikerit



Kauden aikana videoitiin pelit Youtubeen, jossa ne on vieläkin katsottavissa.
Kauden puolessa välissä pelattiin Oulussa EliittiCupissa.
Valkoinen joukkue voitti PM sarjan mestaruuden jälleen. Loppuottelussa vastassa oli NJ Lions Valkoinen. Nibacos voitti 14-4 mestaruuden Hollihaassa.




Lopputurnaus Hollihaassa

2016 – 2017 (D2)
Kauden avasi kutsuturnaus Turussa, Mestareiden Cup 2016. Nibacos sijoittui 9.

1. SBS Masku
2. PSS
3. Steelers
4. OLS
5. TPS
6. Pirkkalan Pirkat
7. Esport Oilers
8. Tapanilan Erä
9. Nibacos
10. Blackbirds United

Mestareiden Cup TPS - Nibacos

Syyskuussa osallistuttiin Nurmossa Juniori Cupiin ja tuloksena oli kolmas sija, kun pronssi pelissä voitettiin NJ 04 6-1.
Valkoinen joukkue osallistui kahteen eri aluesarjaan kauden aikana. Oman ikäluokan 04 ja vuotta vanhempien kanssa pelattiin D1 sarjaa.

Omassa ikäluokassa pelattiin finaalissa SPV joukkuetta vastaan Nurmon Qmax Arenalla. Tämä ottelu oli tasainen taistelu voitosta ja sen vei Nibacos 5-6
https://www.youtube.com/watch?v=9mIzrno8TSU
https://www.nibacos.fi/joukkueet/264/ottelut/5866/otteluraportti


03 poikien sarjassa päästiin pelaamaan loppuhuipentumassa pronssipeliin NJ 03 vastaan Qmax Arenalla 1.4.2017. Nibacos 04 voitti pelin 2-3 ja pronssimitalit kaulassa lähdettiin kotimatkalle.

Huhtikuun lopussa pelattiin TFT turnauksessa Tampereella.
1. Pekolan Isku (PIsku), 2. Koovee Mustat, 3. YPA Sininen, 4. SB Vantaa Black, 5. Nibacos 04, 6. OFBC 04

Kauden päätösturnaus pelattiin Seinäjoella, Kohonen Cup.
Sieltä saavutettiin pronssimitali. Pronssipelissä voitettiin SPV Alpha 7-0

2017-18 (D1)
Keväällä 2017 alkoi liiton järjestämä FBA maajoukkuetie leiritykset. Sinne valittiin 04-05 syntyneitä pelaajia eripuolilta Suomea.
Ida Kattilakoski (T04), Vili Ylikorpi (P04), Joona Kallio (P04), Hannes Hägglund (P04), Sampo Laakkonen (P04), Eemeli Seppänen (P05), Luukas Salin (P05), Roope Nissilä (P05), Lenni Saren (P05)

Mestareiden Cup 2017 Turussa 2.-3.9.2017 ja sijoitus oli 8.
1. PSS
2. Esport Oilers
3. OLS
4. EräViikingit
5. SBS Masku
6. TPS
7. Koovee
8. Nibacos
9. Classic
10. SB Heinola

Järjestettiin oma turnaus, NibbariCup 2017 Hollihaassa 12.-13.8.2017. Turnaukseen kutsuttiin paikan päälle joukkueita muualta Suomesta.


Aluesarjamestaruus saavutettiin huhtikuussa Hollihaassa. Finaalissa voitettiin NJ Lions 8-1

Uumajaan lähdettiin kahdella joukkueella (32 pelaajaa) turnaukseen 13.4 laivalla Vaasasta. Turnauksessa pelattiin useita pelejä Ruotsalaisia joukkueita vastaan. Tipahdimme finaalipelistä täpärästi jatkoaika maalilla.

2018-19 (C2)
FBA leiritys jatkui osalla Nibacoksen pelaajilla; Ida, Vili, Eemeli, Luukas, Joona, Miska, Sampo, Venni, Roope ja Lenni
Kausi aloitettiin harjoitusturnauksella Jyväskylässä.
04 pojille kahdelle joukkueelle tehtiin omat Jopox sivut, Edustus ja Kilpa

Youtubeen perustettiin oma kanava peli striimaukselle.
Avasimme myös Instagram sivuston joukkueelle

Ensimmäistä kertaa oli mahdollista tavoitella SM sarja paikkaa. Karsinnat oli Hollolassa 25.-26.8.2018, jossa jäätiin toiseksi ja se tarkoitti että pelataan seuraavana viikonloppuna jatkokarsinnoissa. Jatkokarsinnat saatiin Hollihakaan sieltä edettiin SM sarjaan. Ratkaisevassa pelissä voitettiin SB Vaasa 5-3.

SM sarjaan pääsi 16 joukkuetta. Kauden aikana Nibacoksen saldo oli 4 voittoa, 1 jatkoaika voitto, 2 jatkoaika tappiota ja 15 tappiota.
Ensimmäiset pelit pelattiin Hollihaassa kotiturnauksessa.
Sarjataulukko
SM kaudella painatettiin oma kannattajakortti

Uumajassa käytiin huhtikuussa päättämässä kausi. Turnauksesta tultiinkin voittajina pois. Finaalin striimi.

2019-20 (C1)
Mestareiden Cup Turussa aloitti kauden. Turnaus oli kutsuturnaus ja sinne kutsuttiin 16 joukkuetta. Sijoituttiin kolmanneksi. Pronssipelissä jatkoajan jälkeen voitettiin EräViikingit Helsingistä 9-8.

1. Oilers NG
2. LASB C1/04 edustus
3. Nibacos 04 Edustus
4. EräViikingit C04 Pohjoinen

Lähdettiin tavoittelemaan SM sarja paikkaa karsintojen kautta. 1-vaiheessa Hollihaassa 24.-25.8.2019 hävittiin ratkaiseva peli Classicille 4-9. Täten oli matka tiedossa seuraavana viikonloppuna Turkuun.

Turussa oli jaossa yhdelle joukkueelle SM sarjapaikka. Meidän kohtaloksi tuli lauantai-illan peli Pirkkoja vastaan joka hävittiin rankkareillä 4-5. Tulos tiesi sitä että pelataan valtakunnallista 1-divisioonaa.

Seuran ensimmäiset maajoukkueisiin valitut pelaajat olivat Ida ja Vili. Vili valittiin poikien U16 ja Ida tyttöjen U16 maajoukkueisiin syyskuussa 2019.
https://paakallo.fi/2019/09/u16-tyttojen-maajoukkue-leireilee-syyskuun-puolivalissa-talla-kokoonpanolla/
https://salibandy.fi/uutiset/huippu-urheilu-uutiset/u16-pojat-maajoukkueleirille-lokakuussa-tassa-valinnat/

1-divisioonassa 18 voittoa, yksi jatkoaika tappio ja yksi tappio. Kausi loppui ennen kuin kerittiin kaikkia pelejä pelata korona viruksen takia. Kaksi vieraspeliä jäi pelaamatta runkosarjasta.

I-divisioona sarjataulukko

2020
Vuoden 2020 syksyllä joukkue jatkaa edelleen pelaamista B-ikäisenä. Kauden joukkue koostuu 03-05 ikäluokan pelaajista.
Kohti valtakunnallista sarjaa lähdettiin tavoittelemaan SM esikarsintojen kautta. Sieltä edettiin SM karsintojen kautta B-poikien I-divisioonaan.
Joukkueesta on kasvannu pelaajia SM tasolle, maajoukkueisiin, isompiin seuroihin ja muihin lajeihin.
Seura on palkinnu joukkueesta vuoden valmentajan, poikapelaajan ja tyttäpelaajan vuosien varrella.
Kohdattu on kaikki Suomen kärkijoukkueet vuosien varrella. Lisäksi Ruotsalaisia joukkueita vastaan on myös pelattu.
Valmennuksesta on kaikki nämä vuodet vastanneet Jan Salin ja Jussi Seppänen.


Pvm

Paikka

Joukkue

Vastustaja

Tulos

Kesto

14.09.2013

Kälviä

Nibacos F1 Valkoinen

KäTa 1

5 - 2

25min

14.09.2013

Kälviä

Nibacos Sininen

KäTa 2

8 - 0

25min

14.09.2013

Kälviä

Nibacos Valkoinen

KäTa 2

6 - 2

25min

14.09.2013

Kälviä

Nibacos Sininen

KäTa 1

9 - 2

25min

01.10.2013

Kokkola

Nibacos 04 sininen

Nibacos 05

10 - 3

60min

01.10.2013

Kokkola

Nibacos 04 valkoinen

Nibacos 03

8 - 8

60min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis04

3 - 0

30min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis 04

4 - 2

30min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis04

2 - 0

30min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis04

4 - 1

30min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis04

3 - 2

30min

31.10.2013

Kokkola

Nibacos 04

Jeppis04

2 - 2

30min

02.11.2013

Uusikaarlepyy

Nibacos 04

BlueFox 04

9 - 5

30min

02.11.2013

Uusikaarlepyy

Nibacos 04

BlueFox 03

17 - 3

30min

02.11.2013

Uusikaarlepyy

Nibacos 04

BlueFox 03

5 - 4

30min

02.11.2013

Uusikaarlepyy

Nibacos 04

BlueFox 04

3 - 8

30min

17.11.2013

Peräseinäjoki

Nibacos F1 sininen

SB Vaasa

12 - 0

45min

17.11.2013

Peräseinäjoki

Nibacos F1 sininen

FBC Remix

10 - 2

45min

24.11.2013

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 1

8 - 5

45min

24.11.2013

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Black

8 - 10

45min

07.12.2013

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Red

6 - 2

45min

07.12.2013

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 2

1 - 5

45min

08.12.2013

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

SPV Punainen

4 - 2

45min

08.12.2013

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

NJ Lions

9 - 1

45min

11.01.2014

Nurmo Qmax Arena

Nibacos Sininen

SPV Valkoinen

11 - 0

45min

11.01.2014

Nurmo Qmax Arena

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

12 - 4

45min

19.01.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Sininen

FBC Remix Musta

45min

19.01.2014

Nykarleby Tähtihalli

Nibacos Valkoinen

Nibacos 05

45min

19.01.2014

Nykarleby Tähtihalli

Nibacos Valkoinen

Blue Fox

45min

19.01.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Sininen

SB Vaasa Valkoinen

45min

26.01.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Black

45min

26.01.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 1

45min

01.02.2014

Isokyrö Liikuntahalli

Nibacos Sininen

NJ Lions

45min

01.02.2014

Isokyrö Liikuntahalli

Nibacos Sininen

SPV Punainen

45min

09.02.2014

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Red

45min

09.02.2014

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 2

45min

15.02.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Red

45min

15.02.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

Nibacos 05

45min

16.02.2014

Nurmo Nurmohalli

Nibacos Sininen

SPV Valkoinen

45min

16.02.2014

Nurmo Nurmohalli

Nibacos Sininen

FBC Remix

45min

09.03.2014

Isokyrö Liikuntahalli

Nibacos Sininen

SPV Punainen

45min

09.03.2014

Isokyrö Liikuntahalli

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

45min

15.03.2014

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Blue Fox

45min

15.03.2014

Pietarsaari Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 2

45min

23.03.2014

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

NJ Lions

45min

23.03.2014

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

SB Vaasa Valkoinen

45min

30.03.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Valkoinen

Nibacos 05

45min

30.03.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC Black

45min

05.04.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Sininen

SPV Valkoinen

45min

05.04.2014

Kokkola Hollihaka

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

45min

13.04.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

Blue Fox

45min

13.04.2014

Kälviä Vapaa-ajantalo

Nibacos Valkoinen

KäTa 1

45min

10.09.2014

Hollihaka

Nibacos

Nibacos 03

7 - 9

75min

10.09.2014

Länsipuisto

Nibacos

Nibacos 05

7 - 18

90min

13.09.2014

Pietarsaari

Nibacos

KäTa 04

7 - 0

40min

13.09.2014

Pietarsaari

Nibacos

Jeppis 04

14 - 0

40min

20.09.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Kälviä 03

5 - 5

45min

20.09.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis

12 - 3

40min

20.09.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

BlueFox 02/03

8 - 4

45min

27.09.2014

Hollihaka

Nibacos Valkoinen

Merikoski 04

10 - 5

45min

27.09.2014

Hollihaka

Nibacos Sininen

Jeppis 04

10 - 4

45min

27.09.2014

Hollihaka

Nibacos Sininen

Nibacos 05

9 - 3

45min

27.09.2014

Hollihaka

Nibacos Valkoinen

Merikoski 03

2 - 19

45min

08.10.2014

Kälviä

Nibacos Sininen

Kälviä 04 A

3 - 8

45min

08.10.2014

Kälviä

Nibacos Valkoinen

Kälviä 04 B

9 - 2

45min

15.10.2014

Hollihaka

Nibacos

Nibacos 03

12 - 3

60min

01.11.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

KäTa

15 - 0

60min

01.11.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Sininen

BlueFox

7 - 11

60min

01.11.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Oranssi

15 - 0

60min

01.11.2014

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

4 - 16

60min

08.11.2014

Vaasa, Suvilahden koulu

Nibacos Valkoinen

BlueFox

12 - 0

60min

08.11.2014

Vaasa, Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

SB Vaasa Valkoinen

7 - 6

60min

08.11.2014

Vaasa, Suvilahden koulu

Nibacos Valkoinen

Jeppis

13 - 1

60min

08.11.2014

Vaasa, Suvilahden koulu

Nibacos Sininen

Jeppis FBC

60min

30.11.2014

Kokkola, Hollihaka

Nibacos Sininen

KäTa

4 - 8

60min

30.11.2014

Kokkola, Hollihaka

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Valkoinen

4 - 4

60min

30.11.2014

Kokkola, Hollihaka

Nibacos Sininen

Nibacos Valkoinen

9 - 12

60min

11.01.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

SPV Punainen

7 - 7

45min

11.01.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

NJ Eagles

12 - 0

45min

17.01.2015

Suvilahden koulu, Vaasa

Nibacos Valkoinen

SPV Valkoinen

16 - 4

45min

17.01.2015

Suvilahden koulu, Vaasa

Nibacos Valkoinen

Jeppis

17 - 2

45min

25.01.2015

Tähtihalli, Uusikaarlepyy

Nibacos Sininen

KäTa

5 - 6

45min

25.01.2015

Isokyrön liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

NJ Lions

12 - 1

45min

25.01.2015

Tähtihalli, Uusikaarlepyy

Nibacos Sininen

SiSu

10 - 1

45min

25.01.2015

Isokyrön liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

13 - 1

45min

07.02.2015

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Valkoinen

Jeppis

20 - 2

45min

07.02.2015

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Valkoinen

10 - 4

45min

07.02.2015

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Valkoinen

SPV Valkoinen

12 - 0

45min

08.02.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

10 - 6

45min

08.02.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

BlueFox

12 - 0

45min

14.02.2015

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Sininen

NJ Eagles

12 - 0

45min

14.02.2015

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Sininen

SPV Punainen

7 - 2

45min

15.02.2015

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Valkoinen

NJ Lions

6 - 4

45min

15.02.2015

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

11 - 2

45min

08.03.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Valkoinen

SPV Valkoinen

6 - 1

45min

08.03.2015

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Valkoinen

9 - 4

45min

14.03.2015

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

10 - 4

45min

14.03.2015

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

NJ Lions

3 - 0

45min

15.03.2015

Suvilahden koulu, Vaasa

Nibacos Sininen

SISU

8 - 7

45min

15.03.2015

Suvilahden koulu, Vaasa

Nibacos Sininen

KÄTA

0 - 10

45min

29.03.2015

Isonkyrön liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Valkoinen

14 - 2

45min

29.03.2015

Vapaa-ajantalo, Kälviä

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

6 - 6

45min

29.03.2015

Isonkyrön liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC

18 - 4

45min

29.03.2015

Vapaa-ajantalo, Kälviä

Nibacos Sininen

BlueFox

8 - 7

45min

18.04.2015

Q-MAX , Nurmo

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

14 - 2

45min

18.04.2015

Q-MAX Nurmo, YJS Finaali

Nibacos Valkoinen

NJ Lions

7 - 2

45min

08.08.2015

Nurmo

Nibacos Valkoinen

Nurmo

120min

14.08.2015

Kampus

Nibacos Valkoinen

Nurmo

90min

18.08.2015

Kampus

Nibacos Valkoinen

03-pojat

120min

25.08.2015

Kampus

Nibacos Valkoinen

03-pojat

120min

29.08.2015

Turku MC15

Nibacos Valkoinen

Oilers

45min

29.08.2015

Turku MC15

Nibacos Valkoinen

Tiikerit

45min

29.08.2015

Turku MC15

Nibacos Valkoinen

Masku

45min

30.08.2015

Turku MC15

Nibacos Valkoinen

Jatkopelit

45min

01.09.2015

Tähtihalli, Nykarleby

Nibacos Sininen

BlueFox

90min

12.09.2015

Kälviä

Nibacos Sininen

Kälviän Tarmo 04

120min

19.09.2015

Qmax areena Nurmo - Junior Cup

Nibacos Sininen

Useita vastustajia

60min

06.10.2015

Kampus

Nibacos Valkoinen

Nibacos 03

90min

10.10.2015

Kälviä

Nibacos 04

KäTa04

120min

25.10.2015

Pietarsaari

Nibacos 04

SB Vaasa Valkoinen

10 - 1

60min

25.10.2015

Pietarsaari

Nibacos 04

Blue Fox

15 - 4

60min

01.11.2015

Kälviä

Nibacos Valkoinen

Käta

13 - 0

60min

01.11.2015

Kälviä

Nibacos Sininen

BlueFox

14 - 3

60min

01.11.2015

Kälviä

Nibacos Valkoinen

Remix

12 - 0

60min

01.11.2015

Kälviä

Nibacos Sininen

SPV valkoinen

8 - 3

60min

08.11.2015

Hollihaka

Nibacos 04

SB Vaasa Oranssi

3 - 11

60min

08.11.2015

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 03

3 - 9

45min

08.11.2015

Hollihaka

Nibacos 04

Jeppis FBC

10 - 5

60min

22.11.2015

Ritolahalli

Nibacos Sininen

Nibacos valkoinen

7 - 19

60min

22.11.2015

Ritolahalli

Nibacos Sininen

Käta

10 - 5

60min

22.11.2015

Ritolahalli

Nibacos Valkoinen

Bluefox

16 - 1

60min

13.12.2015

Isokyro liikuntahalli

Nibacos Sininen

Remix

6 - 12

60min

13.12.2015

Isokyro liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

NJ Eagles

17 - 1

60min

13.12.2015

Isokyrä liikuntahalli

Nibacos Sininen

NJ Eagles

13 - 1

60min

13.12.2015

Isokyrö liikuntahalli

Nibacos Valkoinen

SPV valkoinen

13 - 0

60min

20.12.2015

Hollihaka

Nibacos 04

Kihu

8 - 7

60min

20.12.2015

Hollihaka

Nibacos 04

Fbc Remix

5 - 10

60min

30.12.2015

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 03

14 - 5

90min

02.01.2016

Oulu, Kastelli A

Nibacos 04

OLS-04

2 - 10

40min

02.01.2016

Oulu, Kastelli A

Nibacos 04

MKSBT Wild

5 - 3

40min

02.01.2016

Oulu, Värttö

Nibacos 04

LNM Dynamo

4 - 1

40min

02.01.2016

Oulu, Värttö

Nibacos 04

MKSBT West

10 - 0

40min

09.01.2016

Qmax Nurmo

Nibacos 04

Nibacos 03

6 - 6

60min

09.01.2016

Qmax Nurmo

Nibacos 04

SB Vaasa Oranssi

4 - 7

60min

17.01.2016

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC

13 - 1

45min

17.01.2016

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

2 - 8

45min

17.01.2016

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Valkoinen

14 - 2

45min

17.01.2016

Pietarsaaren Urheilutalo

Nibacos Sininen

SPV Valkoinen

6 - 5

45min

24.01.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos 04

Kihu

10 - 8

60min

24.01.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos 04

NJ Dolphins

10 - 11

60min

24.01.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos 04

FBC Remix

9 - 11

45min

31.01.2016

Suvilahden Koulu, Vaasa

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Sininen

12 - 5

45min

31.01.2016

Suvilahden Koulu, Vaasa

Nibacos Valkoinen

Nibacos Sininen

17 - 5

45min

31.01.2016

Suvilahden Koulu, Vaasa

Nibacos Sininen

FBC Remix

9 - 7

45min

06.02.2016

Qmax Nurmo

Nibacos 04

Nibacos 03

6 - 6

60min

06.02.2016

Qmax Nurmo

Nibacos 04

SB Vaasa Oranssi

6 - 10

60min

13.02.2016

Qmax Arena, Nurmo

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

12 - 0

45min

13.02.2016

Qmax Arena, Nurmo

Nibacos Sininen

NJ Lions Valkoinen

2 - 14

45min

13.02.2016

Qmax Arena, Nurmo

Nibacos Valkoinen

SPV Valkoinen

16 - 0

45min

13.02.2016

Qmax Arena, Nurmo

Nibacos Sininen

NJ Lions Sininen

1 - 8

45min

20.02.2016

Ritolahalli

Nibacos 04

FBC Remix

7 - 4

60min

20.02.2016

Ritolahalli

Nibacos 04

NJ Dolphins

5 - 10

60min

21.02.2016

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Oranssi

5 - 4

45min

21.02.2016

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Sininen

Jeppis FBC

6 - 5

45min

21.02.2016

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Sininen

SB Vaasa Oranssi

3 - 6

45min

21.02.2016

Hollihaka, Kokkola

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Valkoinen

14 - 2

45min

12.03.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos Sininen

SPV Valkoinen

9 - 3

45min

12.03.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos Valkoinen

Jeppis FBC

12 - 0

45min

12.03.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos Valkoinen

SPV Valkoinen

16 - 1

45min

12.03.2016

Isonkyrön liikuntahalli, Isokyrö

Nibacos Sininen

NJ Lions Valkoinen

6 - 4

45min

13.03.2016

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 03

11 - 9

60min

13.03.2016

Hollihaka

Nibacos 04

SB Vaasa Oranssi

4 - 9

60min

19.03.2016

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Valkoinen

FBC Remix

12 - 1

45min

19.03.2016

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

NJ Lions Sininen

4 - 6

45min

19.03.2016

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Valkoinen

SB Vaasa Oranssi

4 - 4

45min

19.03.2016

Ritolahalli, Seinäjoki

Nibacos Sininen

Jeppis FBC

10 - 3

45min

02.04.2016

Vaasa Kauppaoppilaitos

Nibacos 04

Kihu

9 - 4

60min

02.04.2016

Vaasa Kauppaoppilaitos

Nibacos 04

NJ Dolphins

7 - 8

60min

03.04.2016

Hollihaka

Nibacos Valkoinen

Nibacos Sininen

15 - 3

45min

03.04.2016

Hollihaka

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Sininen

14 - 5

45min

03.04.2016

Hollihaka

Nibacos Sininen

FBC Remix

3 - 6

45min

09.04.2016

Hollihaka, PE1-PM Loppuhuipentuma

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Sininen

21 - 1

45min

09.04.2016

Hollihaka, PE1-PM Loppuhuipentuma, Finaali

Nibacos Valkoinen

NJ Lions Valkoinen

14 - 4

45min

23.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 1

Nibacos Valkoinen

Classic

4 - 3

30min

23.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 2

Nibacos Sininen

FoSu

8 - 5

30min

23.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 1

Nibacos Valkoinen

Koovee Punaiset

10 - 1

30min

23.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 2

Nibacos Sininen

PirPi Blue

3 - 4

30min

23.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 1

Nibacos Sininen

Nokian KrP

1 - 3

30min

24.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 2, välierä

Nibacos Valkoinen

YPA

5 - 2

30min

24.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 2, sijat 9-15

Nibacos Sininen

Classic Blue

7 - 3

30min

24.04.2016

Ylöjärvi Liikuntakeskus 1, finaali

Nibacos Valkoinen

KooVee Musta

4 - 6

40min

08.08.2016

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 05-pojat

60min

16.08.2016

Kälviä

Nibacos 04

KäTa 04

13 - 3

90min

19.08.2016

Isokylä

Nibacos

Nibacos 03-pojat

10 - 9

90min

19.08.2016

Länsipuisto

Nibacos

Nibacos 05-pojat

10 - 10

90min

03.09.2016

Hollihaka

Nibacos T

MKSBT

90min

03.09.2016

Hollihaka

Nibacos S

KäTa

60min

03.09.2016

Hollihaka

Nibacos T

MKSBT

60min

03.09.2016

Hollihaka

Nibacos S

KäTa

60min

10.09.2016

Turku

Nibacos

Pirkkalan Pirkat White

2 - 4

30min

10.09.2016

Turku

Nibacos

TPS Salibandy D04 Lokomotiv

7 - 7

30min

10.09.2016

Turku

Nibacos

PSS Musta

1 - 3

30min

10.09.2016

Turku

Nibacos

Tapanilan Erä 04 Sininen

0 - 9

30min

11.09.2016

Turku

Nibacos

Blackbirds United

4 - 3

30min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena

Nibacos

SalBa D03

5 - 3

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena

Nibacos

SB Vaasa D04 Oranssi

3 - 2

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena

Nibacos

NJ D03

2 - 9

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena, Neljännesvälierä

Nibacos

SB Vaasa D04 Musta

6 - 2

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena, Puolivälierä

Nibacos

KihU D03

5 - 2

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena, Välierä

Nibacos

NJ D03

1 - 5

25min

17.09.2016

Nurmo, Qmax areena, Pronssiottelu

Nibacos

NJ D04 Valkoinen

6 - 1

25min

29.09.2016

Kälviä

Nibacos

KäTa

120min

08.10.2016

Hollihaka

Nibacos 04

NJ

6 - 7

60min

08.10.2016

Hollihaka

Nibacos 04

Blue Fox

11 - 4

60min

08.10.2016

Hollihaka

Nibacos 04

SPV

16 - 4

60min

09.10.2016

Hollihaka

Nibacos

KäTa

5 - 2

60min

09.10.2016

Hollihaka

Nibacos

Blue Fox

15 - 3

60min

27.10.2016

Vapaa-ajantalo, Kälviä

Nibacos

KäTa

90min

29.10.2016

Qmax

Nibacos 04

Nibacos 03

8 - 6

60min

29.10.2016

Qmax

Nibacos 04

NJ 04

7 - 3

60min

30.10.2016

Isokyrön liikuntahalli

Nibacos

NJ Eagles

12 - 0

60min

30.10.2016

Isokyrön liikuntahalli

Nibacos

SPV Punainen

6 - 5

60min

07.11.2016

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 05

60min

07.11.2016

Hollihaka

Nibacos 04

Nibacos 03

60min

12.11.2016

Qmax

Nibacos

FBC Remix

10 - 3

60min

12.11.2016

Qmax

Nibacos 04

Nibacos 05

14 - 5

60min

26.11.2016

Qmax

Nibacos 04

Nibacos 03

60min

26.11.2016

Qmax

Nibacos 04

FBC Remix 03

60min

04.12.2016

Isokyrö

Nibacos 04

KäTa

15 - 8

60min

04.12.2016

Isokyrö

Nibacos 04

NJ Lions Valkoinen

5 - 4

60min

08.12.2016

Kälviä

Nibacos

KäTa

90min

12.12.2016

Isokylä

Nibacos

KäTa

90min

17.12.2016

Kälviä

Nibacos 04

SB Vaasa 05 Oranssi

13 - 1

60min

17.12.2016

Kälviä

Nibacos 04

NL Lions Sininen

13 - 1

60min

18.12.2016

Kälviän vapaa-ajantalo

Nibacos 04

NJ 03

3 - 8

60min

18.12.2016

Kälviän vapaa-ajantalo

Nibacos 04

SB Vaasa 04

13 - 3

60min

07.01.2017

Isokyrö

Nibacos 04

Nibacos 03

9 - 7

60min

07.01.2017

Isokyrö

Nibacos 04

FBC Remix 03

6 - 6

60min

07.01.2017

Isokyrö

Nibacos 04

SB Vaasa 03

7 - 4

60min

08.01.2017

Ritola-halli

Nibacos 04

SPV Punainen

2 - 8

60min

08.01.2017

Ritola

Nibacos 04

SPV Sininen

9 - 2

60min

15.01.2017

Botniahalli, Mustasaari

Nibacos 04

SB Vaasa 04

6 - 6

60min

15.01.2017

Botniahalli, Mustasaari

Nibacos 04

NJ 03

2 - 13

60min

28.01.2017

Qmax

Nibacos

FBC Remix

60min

28.01.2017

Qmax

Nibacos

KäTa

60min

04.02.2017

Qmax

Nibacos 04

Nibacos 03

9 - 4

60min

04.02.2017

Qmax

Nibacos 04

SB Vaasa 03

4 - 9

60min

19.02.2017

Kälviä

Nibacos

FBC Remix

8 - 1

60min

19.02.2017

Kälviä

Nibacos

SPV Sininen

8 - 4

60min

11.03.2017

Vaasan kauppaoppilaitos

Nibacos 04

SB Vaasa 04

1 - 2

60min

11.03.2017

Vaasa kauppaoppilaitos

Nibacos 04

NJ 03

3 - 8

60min

12.03.2017

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos

SPV Punainen

4 - 3

60min

12.03.2017

Vaasa Suvilahden koulu

Nibacos

NJ Lions valkoinen

5 - 5

60min

18.03.2017

Hollihaka

Nibacos 04

SB Vaasa 03

2 - 8

60min

18.03.2017

Hollihaka

Nibacos 04

FBC Remix 03

5 - 3

60min

19.03.2017

Hollihaka

Nibacos

SB Vaasa 05 oranssi

8 - 3

60min

19.03.2017

Hollihaka

Nibacos

NJ Lions sininen

3 - 3

60min

01.04.2017

Qmax

Nibacos 04

FBC Remix

2 - 7

60min

01.04.2017

Qmax, Pronssiottelu

Nibacos 04

NJ

3 - 2

45min

02.04.2017

Qmax, Semifinaali

Nibacos 04

NJ Lions Sininen

3 - 1

60min

02.04.2017

Qmax, Finaali

Nibacos

SPV

6 - 5

45min

22.04.2017

SP3

Nibacos Haaste

Fbt Karhut 05-04

40min

22.04.2017

SP2

Nibacos Kilpa

KooVee Mustat

40min

22.04.2017

SP3

Nibacos Haaste

Lempäälä Sport 04

40min

22.04.2017

SP4

Nibacos Kilpa

SB Vantaa Black

40min

22.04.2017

SP1

Nibacos Haaste

Ilves D2

40min

9.8.2017

Kampus

Nibacos Edustus

Nibacos 03- pojat

1 - 0

90min

12.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

Nurmon Jymy 04

15 - 1

45min

12.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

MKSBT Warriors

3 - 2

45min

12.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

MuurY

11 - 2

45min

12.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

SB Vaasa

6 - 2

45min

13.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

Welhot 04

6 - 0

45min

13.8.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

SB Welhot 04

5 - 0

40min

2.9.2017

Leaf areena Turku

Nibacos Edustus

Classic

5 - 2

45min

2.9.2017

Leaf areena Turku

Nibacos Edustus

OLS

3 - 6

45min

2.9.2017

Leaf areena Turku

Nibacos Edustus

SBS Masku

0 - 6

45min

2.9.2017

Leaf areena Turku

Nibacos Edustus

KooVee Mustat

4 - 4

45min

3.9.2017

Leaf areena Turku

Nibacos

PSS Musta

1 - 4

30min

16.9.2017

Jeppis, Rettig Sport Center

Nibacos

Jeppis

1 - 0

90min

30.9.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos 04 Edustus

NJ 03

2 - 1

60min

30.9.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos 04 Edustus

SPV 04

8 - 4

60min

1.10.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

Blue Fox

13 - 0

60min

1.10.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 04

5 - 3

60min

1.10.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Kilpa

Jeppis FBC

3 - 3

60min

1.10.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

SB Kauhajoki

27 - 1

60min

21.10.2017

Qmax Arena Nurmo

Nibacos 04 Edustus

FBC Remix 03

4 - 4

60min

21.10.2017

Qmax Arena Nurmo

Nibacos 04 Edustus

KiHu

11 - 2

60min

26.10.2017

Kampushalli

Nibacos 04 Edustus

BlueFox B-tytöt

7 - 2

60min

29.10.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos 04 Edustus

SB Vaasa 05 oranssi

12 - 0

60min

29.10.2017

Rettig Arena, Jeppis

Nibacos Kilpa

NJ Eagles

7 - 3

60min

29.10.2017

Rettig Arena, Jeppis

Nibacos Kilpa

SPV04

0 - 12

60min

29.10.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos 04 Edustus

SB Vaasa 05 musta

15 - 3

60min

4.11.2017

Kälviän Vapaa-ajantalo

Nibacos 04 Edustus

ISB 03

8 - 3

60min

4.11.2017

Kälviän Vapaa-ajantalo

Nibacos 04 Edustus

SPV II 03

12 - 0

60min

10.11.2017

Hollihaka

Nibacos Edustus

Nibacos 03

0 - 1

120min

12.11.2017

Ritolahalli, Peräseinäjoki

Nibacos Kilpa

SPV05

2 - 14

60min

12.11.2017

Tähtihalli, Uusikaarlepyy

Nibacos Edustus

FBC Remix

6 - 2

60min

12.11.2017

Ritolahalli, Peräseinäjoki

Nibacos Kilpa

Nibacos 05

0 - 13

60min

12.11.2017

Tähtihalli, Uusikaarlepyy

Nibacos Edustus

NJ Lions

11 - 4

60min

19.11.2017

Rauma

Nibacos Edustus

Classic 04

7 - 6

60min

19.11.2017

Rauma

Nibacos Edustus

Rauman SalBa

9 - 7

60min

26.11.2017

Pietarsaari Rettig Sport Center

Nibacos Edustus

SPV 05

12 - 0

60min

26.11.2017

Pietarsaari Rettig Sport Center

Nibacos Edustus

FBC Remix

11 - 3

60min

3.12.2017

Kälviä

Nibacos Edustus

FBC Remix

4 - 4

60min

3.12.2017

Kälviä

Nibacos Edustus

NJ04

12 - 0

60min

7.12.2017

Kampushalli

Nibacos Edustus

Blue Fox B-tytöt

10 - 4

60min

9.12.2017

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Edustus

SB Vaasa 05 Musta

10 - 3

60min

9.12.2017

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Edustus

Nibacos 05

9 - 5

60min

10.12.2017

Kauhajoki koulukeskus

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 04

3 - 4

60min

10.12.2017

Kauhajoki koulukeskus

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 05 Oranssi

6 - 7

60min

17.12.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Edustus

KihU

5 - 4

60min

17.12.2017

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Edustus

SPV03

2 - 3

60min

21.12.2017

Kampushalli

Nibacos Edustus

Nibacos Naiset

11 - 3

60min

30.12.2017

Lohtaja Maininki

Nibacos 04 Edustus

Pirkkalan Pirkat 04

8 - 7

60min

30.12.2017

Lohtaja Maininki

Nibacos 04 Edustus

SalBa 04

28 - 6

60min

6.1.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Nibacos03

6 - 8

60min

6.1.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

SB Vaasa 04

13 - 1

60min

7.1.2018

Kälviän Vapaa-ajantalo

Nibacos Edustus

Jeppis FBC

5 - 0

60min

7.1.2018

Tähtihalli Uusikaarlepyy

Nibacos Kilpa

Blue Fox

9 - 1

60min

7.1.2018

Tähtihalli Uusikaarlepyy

Nibacos Kilpa

NJ Eagles

3 - 5

60min

7.1.2018

Kälviän Vapaa-ajantalo

Nibacos Edustus

NJ Lions

8 - 2

60min

13.1.2018

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Edustus

NJ 04

12 - 0

60min

13.1.2018

Qmax Nurmo

Nibacos Edustus

NJ 03

5 - 2

60min

18.1.2018

Kälviän vapaa-ajantalo

Nibacos Kilpa

KäTa

1 - 1

90min

20.1.2018

Kälviä

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 05 Oranssi

14 - 2

45min

20.1.2018

Kälviä

Nibacos Kilpa

SB Kauhajoki

12 - 0

45min

20.1.2018

Kälviä

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 04

10 - 1

45min

27.1.2018

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Kilpa

Blue Fox

10 - 2

45min

27.1.2018

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Kilpa

NJ Eagles

5 - 1

45min

28.1.2018

Botniahalli Mustasaari

Nibacos Edustus

SPV 04

6 - 5

60min

28.1.2018

Botniahalli Mustasaari

Nibacos Edustus

FBC Remix

12 - 0

60min

3.2.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

SPV 04

7 - 4

60min

3.2.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

NJ Lions

8 - 7

60min

4.2.2018

Ritolahalli Peräseinäjoki

Nibacos Edustus

Nibacos 03

2 - 7

60min

4.2.2018

Ritolahalli Peräseinäjoki

Nibacos Edustus

FBC Remix

9 - 9

60min

17.2.2018

Qmax

Nibacos Edustus

NJ 03

3 - 5

60min

17.2.2018

Botniahalli Mustasaari

Nibacos Kilpa

SB Kauhajoki

12 - 0

45min

17.2.2018

Qmax

Nibacos Edustus

SB Vaasa 04

9 - 6

60min

17.2.2018

Botniahalli Mustasaari

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 05 Oranssi

2 - 3

45min

18.2.2018

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Edustus

SPV 05

13 - 2

60min

18.2.2018

Kirmaushalli, Ylistaro

Nibacos Edustus

Jeppis FBC

15 - 0

60min

4.3.2018

Vaasa kauppaoppilaitos

Nibacos Edustus

SPV 03

4 - 1

60min

4.3.2018

Vaasa Kauppaoppilaitos

Nibacos Edustus

KihU

4 - 4

60min

17.3.2018

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Edustus

SB Vaasa 05 Musta

13 - 1

60min

17.3.2018

Qmax Arena Nurmo

Nibacos Edustus

Nibacos 05

11 - 3

60min

18.3.2018

Vaasa Kauppaoppilaitos

Nibacos Kilpa

NJ Eagles

13 - 1

45min

18.3.2018

Vaasa Kauppaoppilaitos

Nibacos Kilpa

Blue Fox

14 - 2

45min

25.3.2018

Kauhajoki Koulukeskus

Nibacos Kilpa

SB Vaasa 04

5 - 1

45min

25.3.2018

Kauhajoki Koulukeskus

Nibacos Kilpa

SB Kauhajoki

7 - 3

45min

4.4.2018

Kampushalli

Nibacos Edustus

Nibacos 03

0 - 2

90min

8.4.2018

Kokkola Hollihaka

Nibacos Edustus

Nibacos 05

12 - 5

45min

8.4.2018

Kokkola Hollihaka

Nibacos Edustus

NJ Lions

8 - 1

45min

13.4.2018

Vildmannahallen

Nibacos Kilpa Blå

Täfteå IK

2 - 5

30min

13.4.2018

Energi Arena

Nibacos Edustus Vit

Skellefteå IBK

6 - 2

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Edustus Vit

Gimonäs Umeå IF

2 - 1

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Kilpa Blå

Sandåkerns SK

0 - 3

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Kilpa Blå

Sunderby SK

4 - 4

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Edustus Vit

FBC LO

5 - 1

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Edustus Vit

Svarta Braxen IBF

7 - 1

30min

14.4.2018

Energi Arena

Nibacos Kilpa Blå

Ankarsvik BK

0 - 9

30min

15.4.2018

Umeå Energi Arena

Nibacos Edustus

IBF Dalen

8 - 1

28min

15.4.2018

Uumaja Energi Arena

Nibacos Edustus

Sandåkerns SK

5 - 6

40min

15.4.2018

Uumaja Midgårdshallen

Nibacos Kilpa

Svarta Braxen IBF

3 - 4

40min

19.5.2018

Oulunsalon liikuntakeskus

Nibacos Edustus

Merikoski Warriors I

9 - 9

45min

19.5.2018

Oulunsalon Liikuntakeskus

Nibacos Edustus

Merikoski Warriors I

6 - 10

45min

16.6.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Merikoski Warriors I

9 - 9

45min

16.6.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Merikoski Warriors II

11 - 5

45min

4.8.2018

Palokka

Nibacos C2 Edustus

Happee C2

4 - 1

60min

4.8.2018

Palokka

Nibacos C2 Edustus

O2/MuurY C2

10 - 3

60min

4.8.2018

Palokka

Nibacos C2 Edustus

Welhot C2

10 - 1

60min

13.8.2018

Tähtihalli, Uusikaarlepyy

Nibacos Edustus

Blue Fox B-tytöt

9 - 4

60min

25.8.2018

Salpahalli, Hollola

Nibacos C2 edustus

Tiikerit

11 - 6

60min

25.8.2018

Salpahalli, Hollola

Nibacos C2 edustus

FoSu

13 - 4

60min

26.8.2018

Salpahalli, Hollola

Nibacos C2 edustus

LaSB edustus

4 - 5

60min

1.9.2018

Hollihaka

Nibacos

NST Lappeenranta

13 - 3

60min

1.9.2018

Hollihaka

Nibacos

OLS Oulu

2 - 3

60min

2.9.2018

Hollihaka

Nibacos

SB Vaasa

5 - 3

60min

29.9.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Oilers NG

0 - 6

60min

29.9.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

EräViikingit

3 - 12

60min

3.10.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Nibacos B-pojat

90min

7.10.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

LaSB ed.

3 - 7

60min

7.10.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

Steelers

2 - 6

60min

28.10.2018

Porvoo Aurorahalli

Nibacos Edustus

FBC Turku

2 - 4

60min

28.10.2018

Porvoo Aurorahalli

Nibacos Edustus

SBS Masku/SBS Wirmo

5 - 11

60min

3.11.2018

Ylöjärvi liikuntakeskus

Nibacos Edustus

YPA

3 - 5

60min

3.11.2018

Ylöjärvi liikuntakeskus

Nibacos Edustus

Pirkat

2 - 3

60min

7.11.2018

Hollihaka

Nibacos Edustus

B-pojat

90min

17.11.2018

Maininki Lohtaja

Nibacos Edustus

Karhut Pori

3 - 7

120min

1.12.2018

Spiral-halli Tampere

Nibacos Edustus

Classic

5 - 12

90min

2.12.2018

AutoCenter Areena

Nibacos Edustus

Koovee

8 - 7

90min

8.12.2018

Kaivomestari Espoo

Nibacos Edustus

Indians

8 - 10

60min

9.12.2018

Askola Areena

Nibacos Edustus

PSS

7 - 6

60min

6.1.2019

Hollihaka

Nibacos Edustus

PSS

3 - 7

60min

13.1.2019

Nallisport

Nibacos Edustus

OLS Oulu

6 - 15

120min

17.1.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Nibacos Naiset

90min

26.1.2019

Hollihaka

Nibacos Edustus

OLS Oulu

9 - 4

120min

2.2.2019

Hollihaka

Nibacos Edustus

Merikoski SBT

6 - 12

120min

9.2.2019

Hollihaka

Nibacos Edustus

Indians

4 - 5

120min

10.2.2019

Kampushalli

Nibacos Edustus

Koovee

9 - 8

120min

23.2.2019

Nallisport Oulu

Nibacos Edustus

Merikoski SBT

9 - 14

120min

3.3.2019

Porin urheilutalo

Nibacos Edustus

Karhut

8 - 5

120min

10.3.2019

Hollihaka

Nibacos Edustus

Classic

10 - 11

120min

5.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

Sävar IK

8 - 0

30min

6.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

IBK Luleå Orange

6 - 0

30min

6.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

Umeå City IBF Blå

4 - 4

30min

7.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

Sandåkerns SK

5 - 2

40min

7.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

SB Vaasa

5 - 3

40min

7.4.2019

Uumaja

Nibacos Edustus

Umeå City IBF Blå

6 - 4

40min

18.7.2019

OP Areena Vaasa

Nibacos

SB Vaasa

6 - 3

90min

25.7.2019

Hollihaka

Nibacos

SB Vaasa

7 - 3

60min

2.8.2019

Turku

Nibacos 04 Edustus

PSS

4 - 3

60min

3.8.2019

Turku

Nibacos 04 Edustus

FBC Turku

11 - 1

60min

3.8.2019

Turku

Nibacos 04 Edustus

Pirkkala Pirkat

8 - 5

60min

4.8.2019

Turku

Nibacos 04 Edustus

Oilers NG

7 - 8

60min

4.8.2019

Turku

Nibacos 04 Edustus

EräViikingit

9 - 8

45min

19.8.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Bluefox Naiset

6 - 0

90min

24.8.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

TuSBt/Panthers

10 - 2

45min

24.8.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

GrIFK

14 - 2

45min

25.8.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Classic

4 - 9

45min

31.8.2019

Sport Garden Turku

Nibacos 04 Edustus

Salba

11 - 4

60min

31.8.2019

Sport Garden Turku

Nibacos 04 Edustus

Pirkat

4 - 5

60min

14.9.2019

Hollihaka

Nibacos

SC Kokkola naiset

17 - 4

120min

23.9.2019

Hollihaka

Nibacos

Akatemia

8 - 4

180min

30.9.2019

Uusikaarlepyy

Nibacos

BlueFox naiset

14 - 2

60min

5.10.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Karhut Pori

12 - 5

120min

6.10.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Salba Rauma

11 - 2

120min

15.10.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Nibacos Akatemia

6 - 5

90min

19.10.2019

Ruskeasuon AC

Nibacos 04 Edustus

M-Team

6 - 4

120min

20.10.2019

Tampere areena

Nibacos 04 Edustus

Classic Red

14 - 5

120min

2.11.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

O2-JKL/MuurY

16 - 3

120min

9.11.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Happee

14 - 6

120min

16.11.2019

Kurkelan koulu, Kerava

Nibacos 04 Edustus

Blackbirds

10 - 11

120min

17.11.2019

Tuusulan SBH, Tuusula

Nibacos 04 Edustus

TuSBy/Panthers

12 - 5

120min

23.11.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

SPV

9 - 7

120min

30.11.2019

Kampushalli

Nibacos 04 Edustus

Nokia KrP

22 - 3

120min

1.12.2019

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Sudet SB, Kouvola

11 - 2

120min

14.12.2019

Itätuulen koulu liikuntasali, Pori

Nibacos 04 Edustus

Karhut Pori

12 - 2

120min

15.12.2019

Luvia LH

Nibacos 04 Edustus

Salba Rauma

14 - 7

120min

11.1.2020

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Classic Red

16 - 7

120min

12.1.2020

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

M-Team Helsinki

7 - 5

120min

8.2.2020

Muuramen kulttuurikeskus

Nibacos 04 Edustus

O2-JKL/MuurY

15 - 8

120min

9.2.2020

Palokan koulukeskus

Nibacos 04 Edustus

Happee Jyväskylä

10 - 5

120min

22.2.2020

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

Blackbirds Kerava

9 - 7

120min

23.2.2020

Hollihaka

Nibacos 04 Edustus

TuSBy/Panthers

10 - 6

120min

8.3.2020

Seinäjoen Urheilutalo

Nibacos 04 Edustus

SPV

9 - 13

120min

Joukkueen uusimmat uutiset