Jopox koulutuksen antia
7.6.2018 17:05 Uutisointi / Pääsivusto

Keskiviikkona 6.6. pidettyn Jopox koulutuksen antia lyhyesti.

Seuralla on hyvällä mallilla tietosuojasuostumukset ja moni joukkue ottanut pukukopin mobiilisovelluksen käyttöön tiedottamisessa, mahtavaa!
Käytiin läpi Jopoxin uusi varainhankintatyökalu joka tuo uusia mahdollisuuksia joukkueiden kanssojen kartuttamiseen.

Tärkeinä asioina tulevalle kaudelle koulutuksessa ollut ryhmä piti vuoronjakoa Jopoxissa. Vuoronjakotyökalu helpoittaa vuorojen jakoa seuran joukkueille, eikä joukkueiden tarvitse itse näpytellä jokaista vuoroa itse. Vuorotyökalu mahdollistaa myös mm. tiedoittamisen kun seuran sisällä vapautuu vuoroja. Käytännössä valmentaja/joukkueenjohtaja kirjautuu jopoxiin kun tiedossa on että oma joukkueen harjoitusvuoro jää väliin ja peruu vuoron, jolloin Jopox ilmoittaa seuran muille joukkueille että nyt on vuoro käytettävissä. Nopein joukkue nappaa vuoron käyttöönsä eikä tapahdu sitä että halli olisi tyhjänä.

Lisäksi täkeää olisi jokaisen huolehtiä että alaikäisen syntymäaika on oikein Jopoxissa.

Nibacos ottaa Jopoxissa käyttöön syksyyn mennessä myös maksupalvelut, jotka esim. mahdollistaa täysin digitaalliset kausikortit tai kerhojen/leirien maksut maksettavaksi suoraan ilmoittautumisen yhteydessä.

Alla muutamia kalvoja joita käytiin läpi koulutuksessa.

   
Lisää uutisia
Nibacos Kokkola
«  Heinäkuu   »
Kategoriat