Nibacoksen logo sai uuden ilmeen
24.2.2020 14:46 Uutisointi / Pääsivusto

Uusi logo

Nibacos julkaisi perjantaina 21.2.2020 seuran 25v juhlaottelussa seuran uuden logon. Logossa löytyy piirteitä vanhasta logosta mutta on nyt päivitetty tähän päivään. Seuran toimihenkilöille lähetettiin alkuvuodesta mielipidekysely seuran logosta. Toimihenkilöt saivat antaa äänen "vanhalle" logolle tai uudelle logolle kahdesta eri vaihtoehdosta sekä kirjoittaa vielä perustelut asialle. Seuran hallitus päätti uuden logon käyttöön otosta toimihenkilöiltä saadun palautteen perusteella. Vanhan logon kanssa erityisesti painatukset seuravaatteisiin ovat tuoneet suuria haasteita. Uusi logo on selkeä ja tuo uusia mahdollisuuksia painatuksiin.

Uusi logo otetaan heti käyttöön. Logon vaihto ei aiheuta välittömiä toimenpiteitä seuravaatetukseen. Uudet tulevat seuravaatteet painatetaan uudella logolla tästä hetkestä eteenpäin mutta vanhan logon peittämiselle/vaihtamiselle ei ole tarve. Uusi ja vanha logo on rinnakkain käytössä aluksi ja ajan myötä kun seuravaatetus uusiutuu niin uusi logo tulee näkymään seuravaatetuksessa enemmän ja enemmän.   
Lisää uutisia
Nibacos Kokkola
«  Kesäkuu   »
Kategoriat