Valmennuspäällikön terveiset koronavirukseen liittyen
14.3.2020 12:17 Uutisointi / Pääsivusto

Salibandyliiton päätöksellä päättää kulunut kausi 13.3. korona viruksen vuoksi, vaikuttaa seuran harjoituksiin ja muihin kokoontumisiin. Tämä kulunut kausi päättyi liian aikaisin varmasti kaikkien mielestä, kun pelit joita varten on kausi treenattu peruttiin.

Harjoittelu keskeytetty koko seurassa

Harjoitukset on peruttu koko loppukaudelta (13.3.-31.5.). Nyt seurataan tilannetta rauhassa, miten asiat tästä eteenpäin kehittyvät.

Omatoiminen harjoittelu on kumminkin mahdollista. Eli fysiikka, lenkkeily ja muu liikunta. Lajiharjoittelu on kumminkin keskeytetty, niin kauan kun seuran hallitus sen hyväksyy taas, tarkoittaa varattavia tiloja ja koko joukkueella yhdessä harjoittelemista. Tästä tuli ihan ohjeistus eilen eduskunnasta asti. Seuraan tilannetta ja infoan tarvittaessa teitä valmentajat. Jos tulee kysyttävää harjoitteluun liittyen, ole yhteydessä valmennuspäällikköön.

Kausi 2020-21

Kauden suunnittelun ehdin jo aloittaa lähinnä kartoittamalla tavoitteita joukkueilta tulevalle kaudelle ja jonkin verran myös valmentajien tilannetta. Toistaiseksi en suunnittele ensi kautta sen enempää. Katson mihin suuntaan tilanne lähtee kehittymään. Seuran hallituksen kanssa sovimme tarkemmin koska jatketaan tulevan kauden valmistelua. Toistaiseksi kaikki taustatoimet ovat jäädytetty myös, eli pelaajat ovat nyt niissä joukkueissa kiinnitetty (kotijoukkue) missä olivat 13.3.

SBV1-koulutus 21.3. myös peruttu. Järjestetään myöhemmin loppuun kyseinen koulutus.

Seuraan myös salibandyliiton uutisointia ja tiedotusta. Toimitan tietoa sarjoista, sitten kun niistä tulee tietoa.

Seuratkaa seuran sivuja ja salibandyliiton ilmoittelua.

Tarvittaessa voit olla yhteydessä valmennuspäällikköön.

puh: 044-344 9448 tai email: janne.mannikko@nibacos.fi


   
Lisää uutisia
Nibacos Kokkola
«  Maaliskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kategoriat