B-pojat karsintoihin
16.5.2020 19:37 Uutisointi / B-pojat

Karsintoihin

B-poikien SM karsintoja kohti

Eräpäivään mennessä ilmoittautui 51 joukkuetta.
B-pojat valtakunnansarjat
Alla olevien päivämäärien mukaan edetään kohti esikarsintaa.

25.5. Karsintojen sarjajärjestelmä julkaistaan
SM -karsintavaihe
29.5. Karsintojen lohkojaot julkaistaan
31.5. Karsintojen turnaushaku päättyy
1.6. Karsintojen pelipaikat päätetään
2.6. Karsintojen pelipaikat julkaistaan
4.6. Karsintojen otteluohjelma julkaistaan

Näistä esikarsinta vaiheen jättää väliin 12 joukkuetta. Niille on tällöin vähintään I-divisioonan paikka varma.

Pisteillä SM karsintaa pääsivät B-poikien valtakunnalliseen SM-karsintaan ovat oikeutettuja kauden 2019-20 B- ja C1-poikien ranking-pisteiden perusteella EräViikingit, Esport Oilers, Classic, TPS, LASB edustus, OLS, Westend Indians, Steelers, SBS Masku, SPV, PSS, ja Hawks

Seura

PB

PC

Yht.


1 EräViikingit

24

22

46


2 Oilers

23

21

44


3 Classic

21

23

44


4 TPS

22

17

39


5 LASB ed

19

18

37


6 OLS

20

16

36


7 Indians

10

30

30


8 Steelers

13

15

28


9 SBS Masku

0

24

24

Yhteisjoukkue SBS Masku/SBS Wirmo

10 SPV

12

8

20


11 PSS

0

19

19


12 Hawks

18

0

18


Kaikkien joukkueiden piti kuitenkin ilmoittautua liiton sivuston kautta tulevalle kaudelle.
SM esikarsinnat alkavat 22.-23.8.2020, johon osallistuu 39 joukkuetta. Näistä joukkueista muodostetaan ilmeisesti 10 lohkoa.

Kaikki ilmoittautuneet joukkueet

B-Akatemia TPS
BLACKBIRDS B-pojat
BlueCollars
CLASSIC B-pojat
ERÄVIIKINGIT B-pojat
FBC TURKU B-POJAT 1
FBT KARHUT UNITED B-juniorit POJAT
GRIFK B-pojat NG
HAPPEE 04 POJAT
HAPPEE B-POJAT

HAWKS 03 POJAT
INDIANS B-pojat
JOSBA JUNIORIT B-juniorit
KALANNIN PALLO 65 04 POJAT
Kempele Wild Duckz 04 Pojat
KOOVEE B-juniorit POJAT

LASB EDUSTUS B-POJAT
LEMPÄÄLÄN KISA B-pojat
LOVIISAN TOR B-pojat
M-TEAM B-pojat
M-TEAM B-pojat 2
MERIKOSKI SBT 03 POJAT
MERIKOSKI SBT B-juniorit POJAT
NIBACOS B-POJAT
NOKIAN KRP B-Pojat
NST-LAPPEENRANTA B-juniorit POJAT
O2-JYVÄSKYLÄ B-juniorit POJAT 1
O2-JYVÄSKYLÄ B-juniorit POJAT 2

OILERS B-pojat NG
OULUN FLOORBALL CLUB B Musta
OULUN FLOORBALL CLUB B Vihreä

OULUN LUISTINSEURA 04 POJAT
PIRKKALAN PIRKAT 04 Blue POJAT
PSS 04 POJAT
PÄIJÄT-HÄMEEN SALIBANDYSEURA B-juniorit
RAUMAN SALBA 04 sininen POJAT
SALIBANDY CLUB CLASSIC B-juniorit 04
SALIBANDYSEURA VAASA 04 POJAT
SALIBANDYSEURA WELHOT B-juniorit B Akatemia POJAT

SBS WIRMO/SBS MASKU B-POJAT
SC RYIJY B-juniorit B-pojat Helsinki United POJAT
SCH 04 POJAT BLACK

SEINÄJOEN PELIVELJET B-juniorit edustus POJAT
STEELERS HÄMEENLINNA 04-POJAT 1
SUDET SALIBANDY 03 Punainen POJAT
TIIKERIT B-pojat

TPS SALIBANDY B POJAT
URHEILUSEURA HATSINA B-pojat
URHEILUSEURA IMATRAN VOIMA 03 POJAT
YLÖJÄRVEN PALLO YPA 04 POJAT
ÅIF B-pojat

SM karsinta pelataan kahdessa vaiheessa.
B-poikien SM-karsinta 1. vaihe 29.-30.8.2020
B-poikien SM-karsinta 2. vaihe 12.-13.9.2020

Tähän vaiheeseen tulee mukaan 12 joukkuetta, jotka pääsivät pisteillä esikarsinnan ohi ja esikarsinnasta selviyttyy mukaan 12 joukkuetta. Näistä 24:sta joukkueista muodostetaan neljä kuuden joukkueen lohkoa, jotka ratkaisevat SM ja I-divaripaikat.


   
Lisää uutisia
Nibacos Kokkola
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Kategoriat